خبرپاڼې

سازمان ملل متحد تجارب اش را در بخش های میانجیگری و تسهیلگری با شورای عالی صلح شریک می کند

تیم تخنیکی سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷ نشست یک روزۀ را به هدف شریک ساختن تجارب این سازمان با شورای عالی صلح در بخش های میانجی‌گری و تسهیل‌گری به همکاری مالی دولت شاهی ناروی در کابل برگزار نمود.

محمد عمر داوودزی نماینده خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح ضمن خوش آمدید به تیم تخنیکی سازمان ملل متحد گفت: استفاده از تجارب سازمان ملل متحد در بخش های میانجی‌گری و تسهیل‌گری برای مذاکرات صلح بین الافغانی یک امر مهم بوده و از تلاش های دفتر یوناما اظهار سپاس و قدردانی نمود.

در ادامه تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان با تاکید بر مذاکرات بین الافغانی گفت: فرصت‌ های بهتری برای صلح در افغانستان نسبت به گذشته به میان آمده ‌است. به گفته او، نیاز است که تلاش‌های صلح حکومت افغانستان توسط کشورهای منطقه و دیگر کشورهای کلیدی حمایت صادقانه شود. نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان در ادامه سخنرانی خویش تأکید دارد با وجود همه اختلاف نظرها، تجارب این سازمان نشان داده است که صلح و آشتی امکان پذیر است.

در ادامۀ این نشست نماینده خاص رئیس جمهور در امور منطقه یی برای اجماع صلح و رئیس دارالانشای شورای عالی صلح، معاونین و اعضای شورای عالی صلح، اعضای بورد عالی مشورتی صلح و اعضای تمیم مذاکره کنندۀ حکومتی، نماینده ویژه سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان، سفیر ناروی و تیم تخنیکی تخنیکی سازمان ملل متحد در مورد شیوه های میانجی‌گری و تسهیل‌گری در پروسه های صلح بحث و تبادل نظر کردند.

 

 

 

سرچینه - د جمهوري ریاست دفتر - ارګ

%d bloggers like this:
/* ]]> */