نظر او تحلیل

نوروز؛ لاله‌ها از لاله شدن سرافکنده اند!

نويسنده: خراسان‌پور  

من در مورد حرام بودن یا حلال بودن آئین نوروز برچسپی حلاليت و حرمت نمی‌زنم و به سیر تاریخی آن ملاحظه‌ی نیز ندارم. آغاز بهار که مصادف وموسوم به نوروز است، هرسال سروصدای بی‌شماری را از سوی حامیان و مخالفان‌اش در جهان برپا می‌کند و با رسیدن فضای نوروزی، محموله های فکری شان در قبال نوروز می‎‌تَرکد و صدها هزار نفر بوی خوش و ناخوش آن‌را استشمام می‌کنند و باهم درگیر می‌شوند.

گروهی به بسته‌های نوروزی چون: تبریکی، مبارکی، شادی، نوروز خجسته پی،… وگروهی هم به بسته‌های بزرگ‌داشت از نوروز حرام است، جشن این روز جشن آتش پرستان است، جشن این روز جشن نامیمون است،… به پیش‌واز از نوروز صف‌ می‌بندد. در این تردیدی وجود ندارد که با آمدن موسم بهار هر ذی‌روح و هر ذی‌حاجات عضوی به تحرک و به نفس کشیدن های تازه دست می‌آبد. به قول معروف طبیعت با داشته هایش زنده و آراسته می‌گردد؛ عالم مورچگان، عالم پروانه‌ها، عالم گل‌ها،…همه وهمه با حلول بهاران وتنفس هوای ناب وهوای معطر موزون بهاری به جنبش و امید نایل می‌گردند. این میکانیزمِ است که خالق ناظم و مدبر هستی جهت غم‌خواری مخلوقات‌اش به فطرت طبیعت/ بهار تقدیر نموده تا چنین باشد.همه چیز در عالم بهار چنانچه سنت الهی می‌پذیرد منظم، در جایگاه خود سَیر می‌کند و هیچ موردی تخلف هم به چشم نمی‌خورَد زیرا این ساختار، ساختار وطراحی غیر مخلوق است یعنی از سوی الله سبحانه وتعالی.

ولی امروز با هزاران تأسف طبعیت/ بهار شرق زمین”سرزمین‌های اسلامی” دها سال است که جای رنگ وبوی گوارای طبیعی خویش را به انفجار انواع سلاح‌های مخرب امریکایی، انگلیسی، فرانسوی، روسی، چینایی، آلمانی وغیره داده است. این پر واضح است که امریکا بعد از سقوط دشمن ایدیولوژیک خود “کمونیزم” در دهه ۹۰ قرن بیستم، اسلام را به صفت دشمن ایدویولوژیک خویش انتخاب کرد و رسما با آغاز قرن بیست ویک با دنیای اسلام زیر نام جنگ علیه تروریزم وارد کار وزار شد. در نخستین برنامه‌های جنگی خود افغانستان و عراق را یکی پی دیگر وحشیانه اشغال نمود و به تعقیب آن جبهه‌های جنگ را در دها کشور مسلمان نشین دیگر آغاز کرد.

 ما اکنون شاهد برنامه‌های جنگی ویران‌گر جاری غرب به سرکردگی امریکا هم‌راه با مزدوران‌اش در کشور های سوریه، یمن، افغانستان، عراق، لیبیا، پاکستان، سومالیا، کشمیر، برما، سودان، فلسطین، نای‌جریا، مصر،…در برابر مسلمانان هستیم وحمام‌های خون برای مسلمانان در سرزمین‌های شان ساختند. وضعیت دردناک را که امت اسلامی وسرزمین های شان تا این دم دارند قلب هر انسان را که به ارزش انسانیت باورمند باشد جریحه دار می‌سازد مگر دل انسان‌های برنامه‌ ریز کشتار مسلمانان در کاخ سفید، بروکسیل و مسکو اندکی هم رحم بشری ندارد چون دل آن‌ها سخت‌ترازسنگ است. باریدن باران ابرهای بهاری فضای سرزمین های اسلامی از گریه‌های متواتر غم کودک، جوان و پیر مسلمان شرم‌اش می‌آید که ببارد، گوناگون لاله‌های بهاری از لاله شدن شان خجل‌اند که لاله شوند چون سرزمین‌های مسلمان نشین به میلیون‌ها لیتر خون کودکان، جوانان، مادران، پدران وکهن سالان مسلمان زمین قرمز ولاله گون گردیده است. سوریه جهنم روی زمین لقب گرفت و مواد سوخت این جهنم کودک، جوان وپیر سوریست و روزانه دها/ صدها تن شان در این جهنم مشتعل حسب پلان‌های از قبل تعیین شده امریکا توسط امضای شرکای جنگی‌اش پوتین، علی خامنه‌ای، بشار و اردوغان کباب می‌شوند و می‌سوزند. سوریه جای اینکه بوی خوش‌آیند بهاربدهد بوی خون مسلمان، باروت امریکایی وروسی و دود ناگوار را میزبان است.

مگر سیر تاریخ به ما امید بخش است، هر فرد ورژیم که با خدا و رسول ومسلمانان به جنگ برخاسته مغلوب گشته؛ رژیم‌های قریش، فارس، روم و کمونیزم همه شکست تاریخی خوردند وامروز نوبت امریکا وناتو فرا رسیده، تاریخ ظالمان و رژیم های مستبد شان را جهت پند وعبرت برای بقیه ظالمان وامید برای مظلومان در خود بایگانی کرده است. فرعون غرق دریا شد، قارون با دار ودسته اش به زمین فرو رفت، ابوجهل در قبر بدبوی ومتلاشی شد، مسیلمه، رستم، چنگیز، هلاکو، ناپلیون، هتلر، لنین، شارون، استالین، اتاترک، اسلام کریم اوف، داکتر نجیب، قذافی، و سایر ظالمین روزی هریک خود را حاکم بلامنازعه تاریخ یا برهه‌ی از تاریخ می‌دانستند، مگر امروز همه در زباله دانی تاریخ مدفونند. پس ریختن میلیون‌ها لیتر خون مسلمان، ناله وفریاد سوزناک مظلومانه شان از سوی خالق شان بی پاسخ نخواهد ماند، مگر لکه‌ی ننگین به پیشانی همه حکام مزدورعرب وعجم مسلمان خواهد بود و به سوی زباله دانی تاریخ روزی خواهند رفت.

سرچینه: محصلین

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: