افغانستان

هشدار رحمت‌الله نبیل به حکومت علیه طالبان

رحمت الله نبیل

رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: طالبان تمام قدرت را می‌خواهند و به انتخابات باور ندارند وی به مقامات حکومت هشدار داد که نباید به گفته‌های طالبان فریب بخورند…

رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری و رییس‌ پیشین امنیت ملی می‌گوید که طالبان به انتخابات و دیموکراسی باور ندارند و می‌خواهند تمامی قدرت را در افغانستان بگیرند.

آقای نبیل که پس از چاشت روز یک‌شنبه، ۱۲ جوزا در یک نشست در کابل سخن‌ می‌زد، به سیاسیون و حکومت هشدار داد که نباید به گفته‌های طالبان فریب بخورند.

او افزود: طالب تمام قدرت را می‌خواهد. طالب می‌خواهد که امارت اسلامی را در افغانستان داشته باشد و سپس سست عنصرانی را زیر نام تکنوکرات شامل حکومت کند؛ آن‌ها نه انتخابات را می‌خواهند و نه دیموکراسی را. خود را فریب ندهیم! یگانه راه حل ایجاد یک اجماع است، بدون درنظر داشت منافع شخصی.

او گفت که شیوه‌یی که اکنون از سوی سیاسیون و زلمی خلیل‌زاد برای گفت‌وگو با طالبان به پیش گرفته‌ شده‌است، اشتباه است. به باور آقای نبیل، این‌که نماینده‌گان طالبان در نشست‌هایی که در آن نماینده‌گان کشورهای بیرونی نیز حضور دارند، دعوت می‌شوند، مشروعیت دادن به طالبان و تحریف تعریف دشمن است.

افشاگری های تازه رحمت الله نبیل نامزد ریاست جمهوری:

1. دوره کاری پنج ساله غنی نظر به قانون اساسی پایان یافته و بعد از این فرامین رییس جمهور پذیرفتنی نیست.
2. حکومت در حال مهندسی سیستماتیک انتخابات است.
3. 95 فیصد مقرری های اخیر در بدل حمایت های انتخاباتی صورت گرفته.
4. بیشتر از 40 دفتر کمپاینی در سراسر کشور از پول بیت المال باز شده است.
5. حکومت با دیده‌درایی در کار کمسیون های انتخابات مداخله می کند.
6. اکثر قراداد های ملیون دالری در این اواخر به کسانی داده می شود که وعده حمایت انتخاباتی داده اند.
7. پس از این تا اعلام رسمی کمپاین های انتخاباتی اشرف غنی حق سفر به ولایات را ندارد چون خودش کاندید ریاست جمهوری است.
8. سه نفر از اعضای کلیدی یک دسته انتخاباتی چندی پیش سفری داشتند به ایتالیا و با مقامات استخباراتی پاکستان در آن کشور نیز دیدن نمودند.

%d bloggers like this:
/* ]]> */